Kimdir?

UZM. DR. AHMET ÇEVİKASLAN, ÇOCUK VE ERGEN PSİKİYATR

1967 Ankara doğumlu. İlköğrenimini Silifke Cumhuriyet İlkokulu ve Silifke Atatürk Ortaokulu’nda, liseöğrenimini İstanbul Kuleli Askeri Lisesi’nde, üniversite öğrenimini Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı Ve Hastalıklar Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi aldı.

Ocak 1995 ve Kasım 1996 arasında Ürgüp Mustafa Paşa Sağlık Ocağı’nda pratisyen hekim olarak, Aralık 1996 ve Mart 2002 arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık öğrencisi olarak çalıştı. Temmuz 2002 ve Haziran 2003 arasında Ankara GATA Çocuk Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzman tabip asteğmen olarak vatani görevini tamamladıktan sonra Temmuz 2003 ve Temmuz 2009 arasında İstanbul Özel MCA Polikliniği’nde, Ağustos 2009 ve Temmuz 2011 arasında ise kendi muayenehanesinde uzman hekim olarak çalıştı.

Daha sonra yeniden Sağlık Bakanlığı bünyesine geçerek Ocak 2010 ve Ocak 2012 arasında İstanbul Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde, Şubat 2012 ve Temmuz 2014 arasında ise Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaptı. Temmuz 2014 tarihinden itibaren de Antalya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmaktadır. Pekçok mesleki kongrede bildiriler sundu, dergilerde makaleleri yayımlandı.

Meslek yaşamı süresince; 1995 yılı turizm sezonunda Kapadokya Kervansaray Halı Sarayı’nda işyeri hekimi olarak; 2000 yılında; Gölcük’te ve DABATEM bünyesinde depremzede çocukların ruhsal sağaltımında gönüllü hekim olarak, Temmuz 2006 ve Temmuz 2008 tarihleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Darülaceze Müdürlüğü Çocuk Ve Gençlik Merkezi’nde danışman hekim olarak, Kasım 2008 ve Şubat 2009 arasında Adli Tıp Kurumu 6. İhtisas Kurulu’nda Bilirkişi olarak çalıştı.

Türk Tabipler Birliği, Türk Psikiyatri Derneği, Çocuk Ve Gençlik Ruh Sağlığı Derneği, Kuleliler Derneği (kurucu) üyesidir.

Pratisyen hekimliği döneminde Türk Tabipler Birliği Turizm Hekimliği Sertifikası, uzmanlık eğitimi döneminde Tıp Eğitimi ABD denklik belgesi olan ECFMG Sertifikası aldı.

Üniversite yıllarında; Kayseri Büyükşehir Belediye Konservatuarı Tiyatro Grubu bünyesindeki oyunlarda oyunculuk, reji asistanlığı yaptı, çocuk oyunları sahneledi, tiyatro turnelerinde Türkiye’yi dolaştı. İstanbul SİNEMATEK, Barış Pirhasan Senaryo Atölyesi, İFSAK’ta kısa film senaryosu yazmayı, çekmeyi, kurgulamayı öğrendi.

2008-2009 yayın döneminde Radyo Barış’ta Çocuk Ajandası programını hazırladı ve sundu. Bugüne dek; yazılı ve görsel pek çok medya organında röportajları, yazıları yayımlandı, halka açık toplantılarda bilgilendirici konuşmalar yaptı.

Evlidir, bir erkek çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilir.